Hedeflerimiz

HEDEFLERİMİZ1.Bölümümüz, üniversitemizde  bilişim teknolojilerinin kullanımını ve bilgi düzeyini üst düzeylere çıkarmak için proje üretecek, bu konudaki gerekli eğitimi sağlamak için gayret gösterecek ve bunun için  gelişen teknolojiyle sürekli yarış halinde olacaktır.
2.Network (Ağ) alt yapısının da yenilenmesi ile  üniversitemiz genelinde istenilen amaç doğrultusunda temel bilişim teknolojilerinden istifade eden birey sayısını büyük oranda arttırmak. 
3.Üniversitemizi bilişim teknolojilerinin maksimum kullanıldığı, ülkemizin sayılı üniversiteleri arasına girmesine katkıda bulunmak. 
4.Bölümümüz, mevcut misyonlarını sadece üniversite için değil kısmen şehrimiz için de yerine getirecek ve ilimizdeki arzu edilen üniversite-şehir işbirliğinin tesisini sağlamada etkili çalışmalar yapacaktır. Böylece, ilimizde  bilişim teknolojilerinin kullanımını ve bilgi düzeyini üst düzeylere çıkarmak için eğitim programları gerçekleştirecektir.
5.İlimizde bir  temel bilişim teknolojileri kültürü oluşturulmasına ve  bilişim teknolojilerini kullanan kişi sayısının artmasına katkıda bulunacaktır. 
6.Bölümümüzün, üniversitemiz ve ülkemiz çapında örnek bir birim olması öncelikli hedefimiz olacaktır.
7.Bilişim teknolojilerinin sergilendiği ve anlatıldığı, fuar ve sempozyum gibi sosyal ve akademik platformlara iştirak edilecektir. 

FAALİYETLERİMİZ Enformatik Bölümümüzün kuruluş amacı aynı zamanda faaliyetlerini de içermektedir. Bu nedenle bölümümüz üniversitemiz öğrencilerine Temel Bilgi Teknolojileri eğitimini verecektir.
Bunun yanında; rektörlüğümüzden gelen talepler doğrultusunda Enformatik Bölümümüz aşağıda sıralanmış faaliyetleri de yürütecektir;
Sürekli Eğitim Merkezi nezdinde öğrencilerin ve personelin eğitimi yanında Çankırı ili ile olan bağı kuvvetlendirmek ve toplumun bilişim teknolojilerini daha etkili kullanmasını sağlamak adına bilişim teknolojilerinin çok değişik uygulamalarının anlatıldığı Sertifikasyon programlarını düzenlemek ve gerçekleştirmek.

Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) yetkili test merkezi olarak adaylara hizmet vermek başvuru ve sınav işlemlerini yürütmek.